S.S RİZE İKİZDERE ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİ

Anzer Balı Türkiye’de Üretilen botanikçilerin Yaptığı araştırmalarda 450-500 çeşit çiçek bulunan, Bunların çoğu yerin epey cogu yerin epey icinde 80-90 tane endemik çiçek yalnız Dünyada eşi emsali Bulunmayan kır çiçek Florası örtüsüne Sahip olan, İngiliz, Alman Ettik  Anzer Ballıköy de yetişmekte Ettik bu çiçeklerden arıların topladığı bal, Dünyaca Ünlü Anzer Ballıköy Anzer çiçek balıdır.

Haziran ayinin ilk haftasıyla birlikte ilk sıra yeri alan varolan kardelenlerle birlikte bahara ve yeşilliğe ilk adımını atanan Anzer, müthiş güzelliği haziranla başlayıp temmuzda zirveye bağlı bir ağustosta tamamlar.

Anzer ‘de Haziranın oğlu haftasında gözlerini çiçeklere açıyor arılar ağustos ayinin ortasına kadar ballarını tamamlarlar.

Anzer Yaylasi ‘ nda İklim şartlarına bağlı olarak ağustosun birinci yada ikinci haftasında sağlanma (hasat edilme) denilen işlemle ballar kovanlardan alınır.

Anzer’de Anzer Balı üretimi Hava şartlarının etkisine, çayırların (orada) erken biçimlerde bağlı olarak Anzer balı . Çok az, hatta hiç olmadığı halde oldu.

Anzer ‘de henüz yetişemiyor bu yüzden Anzer balı ‘ nda SADEC e Anzer yaylası’nda yetişen endemik Çiçeklerin polenleri bulunamıyor aslında taktirde gerçek Anzer balı Değildir. Anzer balının sahte olup olmadığını polen analizi yapıyor.

Anzer balına dışarıdan şeker veya başka bir başka madde maddesi verilmeyerek. Anzerbalı ısıl işlem görmeden sağlanmış. 40 ° ‘de sıcaklıklar balın içindeki enzimler ve polenlerleri etkisiz hale getirerek soğuk sağım yapılır. Anzer balıekmeğe sürülüp kahvaltıda tüketilen normal ballardan olmasın.

Anzer balı AnkaraHacettepe Üniversitelerie analiz edilip bilgisi tescil edilen bir baldır.

Anuna balı deden toruna, Osmanlı İmparatorluğundan beri günümüze kadar gelen Kaliteli bir baldır.

Çoğunlukla yüzme, dağcılık, atletizm, basketbol, ​​futbol, ​​halter, bisiklet yarışı gibi sporlarla meşgul olan kimselerce burada.

Üretilen Anzer bal ı, Anzer poleni’ni tahlilli, Ambalajlı olarak tek elden aracısız satmaktayız. İsteyene kargo ile gönderilir. Anzer balı’nın% 70’ini dış ülkelere satıyoruz. Almanya, İngiltere, Amerika; Fransa, İsviçre, Kuveyt, Suudi Arabistan, İran, Japonya gibi ülkelere bal polen satıyoruz.

Saygıdeğer halkımız Hakiki Anzer balı alıyorken aldanmasın. BAZI KİŞİLERİN ticari maksatla ANZER balı ‘ı bir ilgisi olmayan balları ANZER balı ismi Altında sattı, ANZER polen ı ilgisi olmayan polenleri, ANZER polen ı diye satıp haksız seviy saglamaktadir. Anzerbalı ve Anzer poleni’ni, Anzer Ballı Köyü ve Ballı Köyü Anzerbalı ve Anzer poleni’ni, halk tescilli, Anet Ballı Köyü Anet Balı Anzer Poleni, Marka Tescilli, Tahlili, Mühürlü, Ambalajlı ve Etiketli olarak Rize Merkezde satış   

 SS ANZER BALLI KÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

Anzer Balı Doğal Arı Ürünleri Anzer Balı Anzer Poleni SATIŞI’ ndan yada  İnternet yoluyla https://www.anzerbali.com Sitemizden Temin edebilirler.

anzer7

S. S. ANZER RİZE İKİZDERE ANZER BALI KOOPERATİFİ