S.S ANZER BALLI KÖYÜ TARIMSAL

KALKINMA KOOPERATİFİ BAŞKANLIĞI

anzer bali kooperatifi
Rize Merkezdeki Anzer Balı Kooperatifi Büromuz

S.S. Anzer Balı kooperatifi olarak Hasta yakınlarına şifa ararken onların iyi niyet ve çaresizliklerini istismar eden, her ne ad adı altında olursa olsun sahte anzer balı satmaya çalışan dolandırıcıların önüne geçmek, anzer ve anzer balının özelliklerini bilimsel anlamda dünyaya tanıtmaktır.. Dikkat!!!! Dikkat!!! Dikkat!!!

Anzer Bal kooperatifi

Kadriye sorkun Anzer balı kooperatifi
Anzer Ballıköyü köy konağında Anzer Balı Florasının Yeniden incelemesi ile ilgili Arıcılarımıza bilgi veren Sayin Kadriye SORKUN Hanfendi.

Halkımızı uyarıyoruz ! Aldanmasınlar,  anzer balı alırken  bazı kişilerin  ticari maksatla anzer balı adı altında  anzer balı ile ilgisi olmayan balları anzer balı diye satmakta, anzer poleniyle ilgisi olmayan polenleri anzer poleni diye satıp, haksız kazanç sağlamaktadır..

Anzerli olmayıp, Anzer balının kendilerinden sorulduğunu iddia eden,  sahte anzer balı satıcılarından sakınmamızı rica ederiz.

Saygı değer halkımız  hakiki  doğal gerçek anzer balı ve anzer polenini, Hacettepe Tahlilli, marka Tescilli,, Etiketli, Mühürlü, Garanti bantlı olarak Rize deki satış yerimizden ve İnternet yoluyla da  https://www.anzerbali.com  sitemizden temin edebilirler.

s.s Anzer Ballıköyü Kooperatifi

ANZER BALLI BALLIKÖY ANZER BALI , BALLIKÖY ANZER , ANZER YAYLASİ Markasının Marka Tescili ve satışi yetkisi bize aittir..

Ülkemizin Rize ilimiz hariç başka bir ilinde  satış disbiritörlüğümüz, Anzer balı satışı yerimiz yoktur.

Anzer ballarını  Rizdeki satış yerimizden tek elden pazarlamaktayız..

Anzer Bali Kooperatifi
Anzer Yaylasina gelerek Anzer balı üretimi ile ilgili Anzerli arıcılara ve koopeatifimizin üyelerine bilgi veren Pr.Dr. Kadriye SORKUN hanfendi

Dünyaca meşhur ANZER Ballıköy Anzer balımızın üretimi sadece ve sadece Resmi ismiyle Ballıköy,  Bal ismiyle Anzer yaylasında üretilmektedir..s.s. Anzer Ballıköyü Tarımsal kalkınma Kooperatifi Başkanlığı

Son zamanlarda köyümüzün adını kullararak Anzer.. X ,   Anzer …Y…, gibi yayla adlarıyla adlandırarak sponsor bağlantı vererek Benzer siteler oluştururarak Kendilerinde hakiki anzerbalı olduğunu iddia eden şahıslar türemiştir….
Anzer balı tüketicilerimizin bu gibi firmalara inanmamalarını  , ve inanmaları durumunda aldatılmakta olduklarını, önemle duyururuz.

Bir balın Anzer balı olabilmesi için : 

  •  ANZER BALLIKÖY  ANZER  YAYLASI’nda üretilmesi gerekir..
  • Anzere has endemik çiçeklerin balın içerisinde bulunması gerekir.
  • Ağaç anlamındaki bitkilerin Anzer balının içerisinde bulunmaması gerekir.
  • Anzer de Ağaç anlamında hiçbir bitki yoktur. Anzere has endemik çiçekler de ancak (Tahlille Laboratuvar ortamında belirlenmektedir).

Anzer’in komşu köylerinde ve aşağı, köylerinde , Ağaç anlamında bitki çeşitliliği zengindir. Yaylamızı diğer yaylalardan ayıran en önemli özelliklerden bir taneside budur..

Eğer Balda, komar çiçeği  (orman gülü, beyaz , mavi komar ), böğürtlen, Ağaç likapa ( yaban mersini), erik, , armut,elma, çifin, kuş burnu, çam ,kestane , ihlamur, karamiş, Akasya….gibiii… bitkilerin bulunması , balın anzer yayalasında üretilmediğine kanıttır..  balımızda bu gibi bitkilerden kesinlikle bulunmamaktadır……
Anzer hariç diğer yaylaların hepsinde bu bitkiler mevcuttur.

Anzer Bal Kooperatifi
Hacettepe Universitesinden Anzer yaylasina gelerek Anzerli Arıcılara bilgi veren Öğretim görevlisi hocalarımız ve Anzer Muhtarımız Remzi GÜZEL

Balımızın ANZER Adını kullararak köy ve  yaylalarının da  adlarını ekleyerek ( Anzer…x) , ( (Anzer… Y )gibi . Sahte Anzerbalı pazarlayanlara inanmamanızı, ve inanmanız durumunda aldatılmakta,  kandırılmakta, olduğunuzu unutmayınız . Hakiki Anzer balı talebiniz durumunda  dikkat etmenizi Önemle rica ederiz…..

Anzer Bali Kooperatifi
Pr.Dr Kadriye SORKUN ve Anzer Muhtarı Remzi GÜZEL VE Anzer Balı kooperatifi Yönetiminden Muzaffer DENİZ

Balliköy anzer yaylamızda, üretilen anzer ballarının hasatı (2014-2015 sezonu)  önümüzdeki ağustos ayının 15 ile 20’si arasında yapılacaktır, elde edilen  ballar hacettepe üniversitesine gönderilerek anzer balı standardına uygunluğu belirlendikten sonra  piyasaya sürülecektir.

Anzer balı tüketicilerimiz siparişlerini tarafımıza,  e-mail yada telefonla ileterek alabilirler.
NOT: Köy sakinlerimiz haricinde, köyümüze dışardan arı kovanı ticari olarak girmesi kesinlikle yasaktır…
Anzerbalı üretimi sadece ve sadece köy sakinlerimizce yapılmaktadır…..

SAYGILARIMIZLA…………………………..

İRTİBAT

S.S  RİZE İKİZDERE ANZER BALLI KÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

BAL POLEN ARI SÜTÜ SATIŞ VE PAZARLAMA

  1. Yıl mağazaları Demirel apartmanı karşısı Merkez / Rize

TL: (0464) 212 08 52 GMS : 0535 398 16 85 – 0537 298 94 53

Email : anzerbali@mynet.com  anzer@anzerbali.com

Anzer ( Balli köyü ) İkizdere / Rize  : (0464) 486 51 79

Not : Günün 24 saati hizmetinizdeyiz. Kışın Anzerballı köyümüz kapalıdır.

Anzerbal kooperatifi
Anzer kooperatifi