Anzer Arı Ürünleri

Anzer balı fiyatı ne kadar? Anzer balının faydaları nelerdir?

Anzer balı dünyanın en değerli balıdır. Nedir onu bu kadar değerli eden?
Anzer balı ve polen karışımı

Anzer balı fiyatı ne kadar? Dünyaya nam salan Karadeniz’in ünlü Anzer Yayla balı fiyatının 2024’de ne kadar olduğu takipçilerini merak ettiriyor. İşte Anzer balı fiyatı…

Anzer Balı Fiyati

Bal insan vücudu için son derece kıymetli ve önemli bir besindir. Karadeniz’in Anzer balı ise hem lezzeti hem de tam bir vitamin deposu olmasıyla bir şifa kaynağıdır. Günde yalnızca bir kaşık tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar Anzer yaylasının doğallığı ve florasının zenginliği sebebiyle Anzer bal, polen ve propolisinin sağlık yönünden çok önemli olduğunu belirtiyorlar.

Anzer balının fiyatı ise diğer ballara göre çok yüksek. Peki neden?

Kooperatifimiz güvencesinde olan dünyaca en meşhur Anzer balı kilo fiyatı 2020 yılı için 1000₺ olarak belirlenmiştir.

Anzer balının fiyatını, sezonun kısa oluşu, tabiat şartları, rekoltenin düşük olması ve çok değerli olması belirlemektedir.

Diğer yörelerde, kovanda 15-20kg bal sağılırken Anzer Yaylasına konuşlandırılan kovanlardan 3-6 kg arası bal sağılmaktadır. Yaylaya yöreye uyum sağlayacak, iklimine dirençli Kafkas arısı içeren kovanlar temmuz ayında yerleştirilmekte ve eylül ayında kaldırılmaktadır. Sezonun kısa oluşu, endemik çiçeklere sahip multifloranın oluşu, çıkan balın rekoltesinin az olması, çok talep görmesi, bal kalitesinin en tepesinde olması balın fiyatını belirlemektedir.

Anzer balının faydaları nelerdir?

Antioksidan ve vitamin yönünden zengin olan Anzer balı hücrelerin ve cildin genç kalmasına yardımcı oluyor.

Anzer balı ölçülü tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Potasyum yönünden zengin olan Anzer balı kalp ve damar sağlığı için önemlidir.

Anzer balı sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.

Yapılan bilimsel çalışmalar Anzer balının birçok kanser türüne karşı koruyucu olduğunu kanıtlamıştır.

ORJİNAL VE GÜVENİLİR ANZER BALINI MAĞAZAMIZDAN ALABİLİRSİNİZ

Anzer Arı Poleni 100 gr

300,00

Anzer Arı Poleni, Rize'nin İkizdere ilçesi Anzer Ballıköy Yaylası'nda dünyada eşi benzeri bulunmayan bin bir çeşit endemik çiçeklerden üretilmiştir.

Hacettepe Üniversitesinde tahlilleri yapılarak Tarım İl Müdürlüğü denetiminde heyet huzurunda hijyenik bir ortamda dolum ve paketlemeleri yapıldıktan sonra markalı, mühürlü, etiketli, T.S onaylı, hakiki S.S. ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİ Anzer Arı Polenidir.

Anzer Balı

2.500,00
Anzer Balı Nedir ? Anzer Balı Türkiye’de Rize’nin İkizdere ilçesi Anzer Yaylası adıyla isimlendirilen ve bir diğer adıyla Anzer Ballıköy Yaylasına gelerek, dünyada eşi emsali bulunmayan

Anzer Balı Macunu

2.700,00

Anzer Balı Macunu

Anzer Bali, Anzer poleni, Anzer Propolis ve Yerli Arı sütü ve Baharatlar ile yapılan çok güzel bir karışımdır. şifa amaçlı kullanılmaktadır.   Not: ilaç Değil Gida Takviyesidir.

Anzer balı fiyatı ne kadar? Anzer balının faydaları nelerdir?” üzerine 2 düşüncesi

  1. anzerbali dedi ki:

    Anzer Balı neden çok pahali

    1. anzerbali dedi ki:

      Anzer yaylası Çok kaliteli bal üretimiyle birlikte doğa şartlarının havaların soğuk ve bal üretiminin az olması nedeniyle, Anzer yaylasında bal üretimi az olmaktadır.

Bir yanıt yazın