Anzer Arı Ürünleri

Anzer balı fiyatı ne kadar? Anzer balının faydaları nelerdir?

Anzer balı dünyanın en değerli balıdır. Nedir onu bu kadar değerli eden?
Anzer balı ve polen karışımı

Anzer balı fiyatı ne kadar? Dünyaya nam salan Karadeniz’in ünlü Anzer Yayla balı fiyatının 2020’de ne kadar olduğu takipçilerini merak ettiriyor. İşte Anzer balı fiyatı…

Bal insan vücudu için son derece kıymetli ve önemli bir besindir. Karadeniz’in Anzer balı ise hem lezzeti hem de tam bir vitamin deposu olmasıyla bir şifa kaynağıdır. Günde yalnızca bir kaşık tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar Anzer yaylasının doğallığı ve florasının zenginliği sebebiyle Anzer bal, polen ve propolisinin sağlık yönünden çok önemli olduğunu belirtiyorlar.

Anzer balının fiyatı ise diğer ballara göre çok yüksek. Peki neden?

Kooperatifimiz güvencesinde olan dünyaca en meşhur Anzer balı kilo fiyatı 2020 yılı için 1000₺ olarak belirlenmiştir.

Anzer balının fiyatını, sezonun kısa oluşu, tabiat şartları, rekoltenin düşük olması ve çok değerli olması belirlemektedir.

Diğer yörelerde, kovanda 15-20kg bal sağılırken Anzer Yaylasına konuşlandırılan kovanlardan 3-6 kg arası bal sağılmaktadır. Yaylaya yöreye uyum sağlayacak, iklimine dirençli Kafkas arısı içeren kovanlar temmuz ayında yerleştirilmekte ve eylül ayında kaldırılmaktadır. Sezonun kısa oluşu, endemik çiçeklere sahip multifloranın oluşu, çıkan balın rekoltesinin az olması, çok talep görmesi, bal kalitesinin en tepesinde olması balın fiyatını belirlemektedir.

Anzer balının faydaları nelerdir?

Antioksidan ve vitamin yönünden zengin olan Anzer balı hücrelerin ve cildin genç kalmasına yardımcı oluyor.

Anzer balı ölçülü tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Potasyum yönünden zengin olan Anzer balı kalp ve damar sağlığı için önemlidir.

Anzer balı sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.

Yapılan bilimsel çalışmalar Anzer balının birçok kanser türüne karşı koruyucu olduğunu kanıtlamıştır.

ORJİNAL VE GÜVENİLİR ANZER BALINI MAĞAZAMIZDAN ALABİLİRSİNİZ

Anzer Balı Hacettepe Üniversitesi Analizli

 250,00 1.000,00
Bal insanlığın başlangıcından beri var olan çok kıymetli doğal bir ürün ve şifa kaynağıdır. Bileşimi ve buna bağlı olarak biyolojik özellikleri üretildiği bölgenin coğrafik ve floral özelliklerine bağlı olarak değişim göstermektedir. Anzer Yaylası'nın doğası, kendine özel multiflorası, yüzlerce çeşit çiçek yanında endemik çiçeklere sahip olması, kirlenmemesi, kalitesi Anzer balını dünyaya hak ettiği namı ve yüzyıllardır süren tahtında oturmasını sağlamıştır. Tarihte Osmanlı saraylarına ve diğer imparatorluk mutfaklarına giren bu değerli besin günümüzde de aynı rağbeti görmektedir.

Anzer Balı 1000 gr

 1.000,00
Anzer Balı, dünyaca meşhur Rize'nin İkizdere ilçesi Anzer Balliköy yaylasında üretilir. Ürünlerimiz Hacettepe Üniversitesi'n den tahlilli, etiketli, TS onaylı, markalı, mühürlü, çift garanti bantlıdır. Ayrıca ürünün üzerinde karekodu bulunmaktadır.
Ürünümüz 1kg'lık kavanozlarda paketlenmiştir. Garantili tescilli ürünlerdir.

Anzer Balı 500 gr

 500,00

Anzer Balı

Anzer Balı Dünyaca meşhur Rizenin ikizdere ilçesi Anzer balliköy yaylasında üretilir .. ÜrünümüzHACETTEPE ÜNİVERSİTESİNDETahlilleri hazır garantili ürünlerdir.

SS ANZER İKİZDERE BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİ ANZER BALIMarkasiyla Tescillendi ... DİKKAT !!!!!! DİKKAT !!!!!! DİKKAT !!!!!!

Hacettepe Universitesi KOOPERATİF Disinda BİREYSEL sahislara ANZER BALI tahlili YAPMAMAKTADIR .. . İnternet üzerinden site açarak Anzerli olmayan bazıs şahısların Anzer Balı satişi diyer sitesi açtıkları, Anzer balı sattıkları yaklaşıyor. bu şahıslar ANZERLİ OLMAYİP Sattıkları Ürünler Anzer florasına uygunluğu kesin ürünlerimiz.Siz değerli Tüketicilerimizin bilgisine arz ettik.

 

İlgili Yayınlar

Bir cevap yazın