Anzer Arı Ürünleri

Anzer Balı Faydaları ve Kullanımı

Anzer Yaylası, zirvedeki saklı hazine

Anzer Balı Faydaları ve Kullanımı

Anzer Balı Faydaları ve Kullanımı - cicek vector 360x50 1
Anzer Yaylasının doğası, kendine özel multiflorası, endemik çiçeklere sahip olması, kirlenmemesi Anzer balını yüzyıllar süren tahtında oturmasını sağlamıştır.
Her derde deva

Anzer Balı Faydaları

‘Anzer balının faydaları nelerdir?’ sorusu merak uyandırıyor. Sağlık açısından faydalı olan gıdaların başında bal geliyor. Anzer balı ise son yıllarda öne çıkan gıdaların başında geliyor.

Anzer‘de ağaç yetişmemektedir. Bu sebeple Anzer balında, sadece Anzer Yaylasında yetişen endemik çiçeklerin polenleri bulunmalıdır aksi taktirde gerçek Anzer balı değildir. Anzer balının sahte olup olmadığını anlamak için polen analizi yapılmaktadır.

Anzer balına dışarıdan şeker veya herhangi başka bir katkı maddesi verilmemektedir. Anzer balı ısıl işlem görmeden sağılmaktadır. 40 °C’ın üzerindeki sıcaklıklar balın içindeki enzimleri ve polenleri etkisiz hale getirdiğinden soğuk sağım yapılmaktadır. Anzer balı ekmeğe sürülüp kahvaltıda tüketilen normal ballardan değildir.

Günde bir yemek kaşığı Anzer balı yemek, kanı temizliyor ve damarları rahatlatıyor. İçinde C vitamini, potasyum ve kalsiyum olmak üzere birçok yararlı madde bulunan Anzer balı, bu bileşenler sayesinde halsizliği de tedavi ediyor.

Anzer balının antioksidan özelliği sadece kış hastalıklardan korumakla kalmıyor, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için vücuda içten dışa bir koruma sağlıyor. Bu da cildi de Anzer balıyla koruyabileceğimiz anlamına geliyor. Sindirim sistemine oldukça faydalı olan Anzer balı, ishali kesme özelliği ile de sıkça kullanılıyor. İçinde birçok vitamin ve mineral bulunan Anzer balı, kış günlerinde de hastalıklardan koruyor.

ANZER BALININ FAYDALARI NELERDİR?

• Anzer balının içerisinde bulunan fenolik bileşenler oldukça güçlü antioksidan özelliği taşır. Bu sayede bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli rol oynar. İyi bir antioksidan olan Anzer balı aynı zamanda kanın temizlenmesini sağlar.
• Bağışıklık sistemini güçlendirmesi dolayısıyla birçok hastalıktan korunmayı sağlar.
• Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardım eder.
• İştah açar. Kilo alma problemi yaşayan kişilerin kullanması önerilir.
• Enerji verir, düzenli kullanımda gün içerisindeki halsizlik ve yorgunluğun önüne geçer.
• Cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar, cilt lekelerini iyileştirir.
• Kemik sağlığı için oldukça faydalıdır. Kemiklerin kırılma ya da burkulmaya karşı daha dirençli olmasını sağlar.
• Kalp ve damar hastalıklarının önlenmesinde etkilidir.
• Kansere karşı oldukça güçlü bir koruyucu olduğu gibi, kanser tedavilerine de destek olur.
• Damar sağlığı açısından oldukça faydalı olan Anzer balı kalp ve damar hastalıklarına yakalanmayı önler.
• Vücut gelişimi ve büyümede etkilidir. Hücre yenilenmesini sağlar.
• Metabolizmayı düzenler.
• Saç dökülmesini önler.
• Kısırlığa karşı koruma sağlar.
• Cinsel gücü artırıcı özellik taşımaktadır.

ANZER BALI HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR?

• Akciğerle ilgili hastalıkların iyileşmesinde etkilidir.
• Ciltteki yaraların hızla iyileşmesini sağlar. Özellikle ameliyat yaralarının daha hızlı kapanması için kullanılması tavsiye edilir.
• Hazımsızlığı giderir ve bağırsak sağlığını korur. İshal problemlerinin çözülmesini sağlar.
• Damar tıkanıklığı ve sertliği gibi hastalıkların hem önlenmesinde hem de var olanların iyileşmesinde fayda sağlar. Kalp çarpıntısını önler.
• Mide ülserinin iyileşmesinde ve tümörlerin küçülmesinde etkilidir.
• Kasların güçlenmesini sağlayarak, istemsiz kasılmaları engeller.
Anzer denince akla ilk gelen, anzer balı olur. Anzer Yaylası Rize’nin İkizdere ilçesine yaklaşık 35 km uzaklıkta ve Rize merkeze 55 km mesafede olan, doğal güzelliği ile tam bir temiz hava deposu. Yayla tam bir renk cümbüşüyle çok sayıda çiçek ve bitkiye ev sahipliği yapmaktadır.

Anzer Balı Alırken Dikkat Edin

Saygıdeğer halkımız hakiki Anzer balı alırken aldanmasın. Bazı kişilerin ticari maksatla Anzer balıyla ilgisi olmayan balları Anzer balı ismi altında satmakta, Anzer poleniyle ilgisi olmayan polenleri, Anzer poleni diye satıp haksız kazanç sağlamaktadır. Halkımızı uyarıyoruz aldanmasınlar.

Hakiki doğal gerçek Anzer balı ve Anzer polenini, marka tescilli, tahlili, mühürlü, ambalajlı ve etiketli olarak S.S. ANZER BALLIKÖYÜ RİZE İKİZDERE BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİ OLARAK Rize’deki satış yerimizden yada internet üzerinden https://www.anzerbali.com web sitemizden temin edebilirler.

Anzer Balı 1 Kg 2023-2024 Yeni ürün Coğrafi Tescilli Anzer Balı

2.500,00
Anzer Balı Kooperatifi  - Coğrafi Tescilli Anzer Balı Anzer Balı Kooperatifi olarak  Rizenin İkizdere ilçesi Anzer yaylasında Anzerli Arıcılar tarafından  üretimini yaptığımız  anzer ballarını Hacettepe Tahlilli Coğrafi işaret Logolu, Mühürlü, Kazıma  seri Numaralı  ve Anzer balı ismiyle beraber siz değerli müşterilerimize  en güvenilir olacak şekilde göndermekteyiz S.S. ANZER BALI KOOPERATİFİ'miz  Tarım Bakanlığı Denetiminde Kurulan  Resmi  bir Kooperatif olup  Anzer Balının Korunup kollanmasında yetkili Resmi bir kurumdur.

Anzer Balı 500 gr 2023-2024 Yeni Sezon Coğrafi Tescilli

1.250,00
  ANZER BALI: Bir balın, Anzer Balı olabilmesi için  Anzer  Ballıköy Yaylasında üretilmesi gerekir. ürünlerimiz HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ, BİYOLOJİ Bölümünde

Bir yanıt yazın