Coğrafi Tescilli Anzer Balı

Uzun yıllardır mücadelesini verdiğimiz dünyaca bilinen Anzer Balımıza Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün girişimleri neticesinde Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenerek ANZER BALI COĞRAFİ İŞARET TESCİLİ belgesini aldı.

Cografi işaretli Anzer Balı

Anzer Balı Coğrafi Işaretli

Rize’nin İkizdere ilçesi Anzer Yaylasında belli sınırlar içerisinde sadece Anzer Ballıköyü ve Anzer Çiçekli köyünde üretimi yapılmaktadır.

Rize Valisi Kemal Çeber yaptığı açıklamada coğrafi işaretli ürünlerin tarımsal üretimde markalaşma, tanıtım ve reklam ürünlerin değerinin yükseltilmesi gibi konularda pek çok avantaj sağladığını belirtti.

Coğrafi Tescilli Anzer balı’nın coğrafi işaret tescili alan diğer ürünlerin yanında yer almasını çok önemsediklerini dile getiren Çeber, “Coğrafi işaret tescili sayesinde hem üreticilerimiz kazanacak hem de tüketicilerimiz doğru ürünle buluşacaktır. Bu yüzden ilimizde yürütülmekte olan coğrafi işaret tescil alma çalışmalarını çok önemsiyorum.” ifadelerini kullandı.

Anzer Balı Coğrafi işaret Tescili

Anzer Bali Coğrafi İşaret Tescili

“Bunun sonucunda oluşan doğal çeşitlilik ile birlikte ürün çeşitliliği de oluşmaktadır. İlimiz genelinde 6 coğrafi işaretli ürün bulunmaktaydı. Halihazırda 7 ürünümüz daha Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapmış ve inceleme aşamasındadır. Bu ürünlerimizin de tescil edilmesiyle beraber ilimizde üretilen yöremizi tanıtan ürünlerimiz daha da değer kazanacaktır. İlimizde coğrafi işaretli ürün sayısını artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar sayesinde ilimizin tanıtımına katkı sağlayarak ürünlerimizin değerini daha fazla yükselmeyi hedefliyoruz.”

Tüketicilerimize  Gerçek Anzer balını ulaştırmak ve piyasada satılan  sahte  Anzer Balını önlemek için uzun yıllardır. Mücadele vermekteydik.

Hakiki Gerçek Anzer Balı’nda Anzer Balı İbaresi, Coğrafi Tescil Logosu, Anzer Balı karekodu, Ürün parti  numarası, Anzer balı kooperatifi Markası ve  Kooperatifimizin güvenlik bandı bulunması zorunludur.

Tescili Yapılan Coğrafi işaretin Satışı ve Denetiminde Yasal olarak S.S. ANZER BALLIKÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ DENETLEYİCİ olarakta yerini almıştır.

Bu anlamda  tescili yapılan Anzer Balı coğrafi işaretinin başta köylümüze ülkemize ve tüketicilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz..

Anzer Balı Coğrafi işaret Tescili

 

Anzer Balı Coğrafi Tescilli

Coğrafi Tescilli Anzerbali

Coğrafi Tescilli Menşe İşareti

Bal Etiketlerinde Zorunlu Menşe İşareti

 

 

 

 

 

 

 

 

Anzer Balı Coğrafi İşaret Tescili Aldı  –  Anzer Balı ,  Cografi Tescilli Anzer balı,