Anzer Balı Coğrafi İşaret Tescilini Aldı :

Uzun Yillardır  mücadelesini verdiğimiz Dünyaca bilinen Anzer Balı’mıza  Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün girişimleri neticesinde Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenerek  ANZER BALI coğrafi işareti belgesini aldı.

Rizenin İkizdere ilçesi Anzer Yaylasında  belli sınırlar içerisinde sadece  Anzer Ballıköyü  ve Anzer Çiçekli köyünde üretimi yapılmaktadır.

Rize valisi Kemal Çeber Yaptığı açıklamada coğrafi işaretli ürünlerin tarımsal üretimde markalaşma, tanıtım ve reklam ürünlerin değerinin yükseltilmesi gibi konularda pek çok avantaj sağladığını belirtti.

Anzer balının coğrafi işaret tescili alan diğer ürünlerin yanında yer almasını çok önemsediklerini dile getiren Çeber, “Coğrafi işaret tescili sayesinde hem üreticilerimiz kazanacak hem de tüketicilerimiz doğru ürünle buluşacaktır. Bu yüzden ilimizde yürütülmekte olan coğrafi işaret tescil alma çalışmalarını çok önemsiyorum.” ifadelerini kullandı.

Anzer Balı Coğrafi işaret Tescili

Anzer Bali Coğrafi İşaret Tescili

“Bunun sonucunda oluşan doğal çeşitlilik ile birlikte ürün çeşitliliği de oluşmaktadır. İlimiz genelinde 6 coğrafi işaretli ürün bulunmaktaydı. Halihazırda 7 ürünümüz daha Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapmış ve inceleme aşamasındadır. Bu ürünlerimizin de tescil edilmesiyle beraber ilimizde üretilen yöremizi tanıtan ürünlerimiz daha da değer kazanacaktır. İlimizde coğrafi işaretli ürün sayısını artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar sayesinde ilimizin tanıtımına katkı sağlayarak ürünlerimizin değerini daha fazla yükselmeyi hedefliyoruz.”

Tüketicilerimize  Gerçek Anzer balını ulaştırmak ve piyasada satılan  sahte  Anzer Balını önlemek için uzun yillardır. Mücadele vermekteydik.

Tescili Yapılan Coğrafi işaretin Satışı ve Denetiminde Yasal olarak S.S. ANZER BALLIKÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ DENETLEYİCİ Olarakta yerini almıştır..

Bu Anlamda  Tesili Yapılan Anzer Balı Coğrafi işaretinin başta köylümüze  ülkemize ve Tüketicilerimize hayırlı olmasını Temenni ediyoruz..

Etiket : Anzer balına Coğrafi işaret  tescili alındı, anzer balı coğrafi işaret, anzer balı tescillendi, anzer balı’na coğrafi işareti