DOĞADAKİ MUCİZE

%100 Doğal, Hakiki Gerçek
'Anzer Balı'

Anzer Yaylası'nın yüksek rakımlı bitki florasında sezon boyunca bal arılarının yöreye özgü endemik çiçeklerden ve binlerce çiçekten topladığı bu eşsiz şifa kaynağı multifloralı balı kooperatifimiz güvencesiyle size sunuyoruz.
Anzer
Balı
Anzer
Poleni
Anzer
Propolis
Arı
Sütü

Anzer Yaylasından
Saraylara Uzanan Sağlık:
Anzer Balı

Tarihte Osmanlı saraylarının sofralarını zenginleştiren emsalsiz 'Anzer Balı' yüzyıllardır şifa olmuş, şimdi bile değişik ülkelere gönderilmektedir.
Yerli ve yabancı biyologların yöre florasını merak edip araştırma yaptığı, doktora tezleri hazırladığı 'Anzer Balı'; Hacettepe Üniversitesinde ve Alman Laboratuvarlarında da kalitesi tescil edilmiş ve Ballıköy Kooperatifimiz tarafından sertifikasyonu sağlanarak koruma altına alınmış ve satışa sunulmuştur.
Anzer Yaylası, Rize il merkezine 54 km, Rize İkizdere ilçesinin 35 km güney batısında kalan bir yayladır. Aşağı Anzer ve Yukarı Anzer olmak üzere ikiye ayrılır.

KOOPERATİF ÜRÜNLERİMİZ

Kooperatifimiz garantisiyle alacağını ürünler kargoya hızlıca verilir.

Anzer Balı 1000 gr

 1.000,00

Anzer Balı 500 gr

 500,00

Anzer Balı 250 gr

 250,00

Anzer Arı Poleni 1000 gr

 1.250,00

Anzer Arı Poleni 400 gr

 500,00

Anzer Arı Poleni 200 gr

 250,00

Anzer Arı Poleni 100 gr

 130,00

Organik Saf Arı Sütü 100 gr

 800,00

Organik Saf Arı Sütü 50 gr

 400,00

Organik Saf Arı Sütü 20 gr

 175,00

Organik Saf Arı Sütü 10 gr

 90,00

Anzer Propolis Damlası 20 gr (Su Bazlı)

 90,00

Anzer Propolis 100 gr (Katı)

 400,00

Anzer Propolis 50 gr (Katı)

 200,00

Anzer Propolis Damlası 100 gr (%50 sıvı ekstraktlı)

 300,00

Anzer Propolis Damlası 100 gr (%30 sıvı ekstraktlı)

 250,00
Anzer denince akla ilk gelen, anzer balı olur. Anzer Yaylası Rize’nin İkizdere ilçesine yaklaşık 35 km uzaklıkta ve Rize merkeze 55 km mesafede olan, doğal güzelliği ile tam bir temiz hava deposu. Yayla tam bir renk cümbüşüyle çok sayıda çiçek ve bitkiye ev sahipliği yapmaktadır.

Ballarımız Hacettepe Üniversitesinde Tahlil Edilmektedir.

Ballarımız Hacettepe Üniversitesi’nde tahlil edilmektedir. Prof. Dr. Kadriye Sorgun ve ekibi Anzer’de endemik çiçek türleri üzerinde 1984 yılında başlayan, 4-5 yıl süren uzun soluklu bir araştırma yaptı. Çalışmada Anzer’in florasını belirlediler.

Bu çalışmaya bağlı olarak Hacettepe Üniversitesi’nde iki tür analiz yapılıyor. Bir tanesi bu çiçeklere ait polenler inceleniyor. Bu çiçeklerden bir tanesi bile balda bulunamazsa ve/veya ağaçlara ait polen bulunursa, bal Anzer Balı olarak kabul edilmiyor. İkinci analiz ise şeker analizidir.

Bal arıları alarma geçtiğinde (genellikle kovana karşı algılanan bir tehdide yanıt olarak) güçlü kokulu feromonlar izopentil asetat ve 2-heptanon yayarlar. Bu bileşikler, diğer arılarda bir alarm tepkisini uyarır, bu da benzer feromonlar üretir, böylece yakında tüm arılar alarm durumunda olur ve davetsiz misafir gibi görünen herhangi bir şeye saldırmaya hazırdır. Duman, arıların koku duyusuna müdahale ederek etki eder, böylece artık feromonların düşük konsantrasyonlarını tespit edemezler. Teknik açıdan duman, antenin elektroantennograf yanıtını azaltır. Güçlü çiçek kokuları benzer bir etkiye sahip olabilir, ancak profesyonel arı bekçileri genellikle belki de daha fazla deneyime sahip oldukları ve muhtemelen daha ucuz olduğu için dumanla kaldılar. Her iki durumda da, etki tersine çevrilebilir,

S.S. Anzer Ballıköyü
Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Anzer habitatının ve arıcısının yanında
Anzer’in iki ile üçbin metre rakımlı dokunulmamış yaylalarında arıcılık hava şartlarına göre mayıs ayı gibi başlamakta eylüle doğru bitmektedir. Elde edilen ürünün toplanması, tahlillerinin yapılıp güvenli bir şekilde sunulması kooperatifimiz aracılığıyla sağlanmaktadır.
musteri-memnuniyeti
1.

Kovanlardan
Toplanır.

Kooperatife kayıtlı üreticilerimizin kovanlarından bal sağılarak numaralandırılır.

2.

Analize Hacettepe
Ünv. Gönderilir.

Numaralandırılmış bal örnekleri Hacettepe Bal Laboratuvarında kalite kontrolden geçirilir.

3.

Satışa
Sunulur.

Onaylanan Anzer Yayla Poliflorasına sahip Anzer Balı mühürlenerek siz müşterilerimize sunulur.

Anzer arı poleni sahip olduğu multiflora sebebiyle diğer polenlerden daha üstündür.

Anzer Poleni.

Anzer Yaylasının yöreye özgü endemik çiçek florasında ve binlerce çiçekten, arıların nektar toplamak için ayaklarına yapışan polenleri de balı kadar sağlığa faydalıdır.
2020, Yeni Mahsül.
Anzer Yaylası Multiflora Çiçek Poleni
icon-petek

%100 Organik

Anzer yayla habitatından

icon-kavanoz

%100 Güvenli

Bitki özlerinin gücü

Anzer Propolisi.

Dünya çapında eşsiz olan Anzer yayla çiçek florasından işçi arılar bitkilerin filiz ve tomurcuklarından topladığı, reçinemsi maddeleri ve bitki salgılarını başlarında bulunan guddeler tarafından salgılanan enzimlerle biyokimyasal değişikliğe uğratarak oluşturdukları bir maddedir.
2020, Yeni Mahsül.
Anzer Multiflora Arı Propolisi
icon-ari

%100 Organik

Anzer Yayla habitatında

icon-kavanoz-sari

%100 Doğal Savunma

Anzer Yayla Arı Propolisi
Arı Sütünün Potansiyel Sağlık Faydaları

Yerli Saf Arı Sütü.

2020, Yeni Mahsül.
Yerli Saf Arı Sütü
Arı sütü, işçi arılar tarafından bebek arıları ve kovandaki kraliçe arıyı beslemek için atılan arı sütüdür.

Arı sütü, her yaştan insanın hayatına değer katar. Sıklıkla günlük yaşamın yaygın hastalıklarından ciddi hastalıklara kadar çok sayıda tıbbi durumda tedavi sürecini destekleyen doğal bir ilaç olarak kullanılmıştır. Özel bileşimi nedeniyle çok önemli sağlık etkileri vardır.

icon-ari

%100 Organik

Dünyanın en değerli sütü

icon-kavanoz-sari

%100 Doğal Savunma